Cor et Vasa - oficiální časopis ČKS  
American College of Cardiology  Evropská kardiologická společnost
European Board for Accreditation in Cardiology  Nadační fond pro Vaše srdce
Česká společnost pro hypertenzi
Česká společnost pro aterosklerózu
Česká internistická společnost
Vítejte v české verzi programu HeartScore!
Web e-interna.cz

Kardiologie – zdroje

The Merck Manual of Diagnosis and Therapy
Dnes již klasický Merck manuál nechybí v žádné slušně vybavené lékařské knihovničce, pokud  však chybím,  nezoufejte. Tento link vám vše vynahradí. On-line vyhledávání je sice něco jiného než listování úctyhodnou knihou, možná však levnější a zajímavější.

European Society of Cardiology
The European Society of Cardiology založena ve Francii má 42 národních společností a 25 pracovních skupin. Tento zdroj má za úkol přiblížit tuto organizaci, edukační i informační zdroje. Vyzkoušejte a staňte se členy.

HeartNews
Tento site vytvořen v Anglii a je pro pacienty se srdečním bypasem, jejich příbuzné a rodiny. Přináší novinky a poznatky pro jejich nutný životní styl a způsob života. Od návodů, diet přes vysvětlení pojmů a lekářsých postupů a metod k složitým bypas operacím. Vše jednoduše a srozumitelně.

Oxford humancare on line
Oxfordský web pro všechny, kterým je kardiologie blízká jak už profesně či zájmově. Kardiologie od A do Z. Vše jednoduše a přehledně.

American College of Cardiology
American College of Cardiology je profesní organizace, světově známá a sloužící k rozvoji kardiologie a jejich odvětví. V úzké spolupráci s American Heart Association vzniká tento web. Velmi přehledný a odborně nabitý. Je zde odkaz i na Journal of the American College of Cardiology.

New England Journal of Medicine
Tento týdeník je všeobecně známý a tento web vam umožní nahlednout do jeho obsahu. Plné članky zde sice nesjou, ale je možné je objednat. Je tu spousta dalších informací – databáze, seznamy konferencí.  Web je jen pro specialisty.

Mayo Health Oasis--Heart Resource Center
Mayo Clinic – sám osobně dost úctyhodný pojem, kdo by ho neznal. tento web vas provede jednoduše a snadno kardiologickým obsahem, který je zde v nadbytku. Články, abstrakta, návody, FAQ as spousta dalšího. Jednotlivá témata: životní styl, diagnostika, chirurgie, medikace, výzkum.

Medscape
O Medscapu bylo již řečeno hodně v různých souvislostech. I v kardiologii má co říci. Tisíce on-line článků, vše k disposici, jen proti zdarma registraci. Co chtít víc?

HeartNet
Navštivte Sinai Hospital v  Maryland, Baltimore a jeho Departments of Anesthesia and Cardiac Surgery. Předmětem zájmu kromě jiného: minimálně invasivní přímý coronárná bypas (MIDCAB) . Zájemci k výzkumu vítáni.

CHORUS: Collaborative Hypertext of Radiology
Tento web předkládá přímo lahůdku. Stovky až ticíce obrázku z RTG vyšetření. Nenechte si ujít stojí rozhodně za to.

HealthGate
Volný přístup k Medline – prosím zde. Jsou zde i vlastní publikace. Spousta dalších databází k použití, některé jen za registraci, některé za paušál. Dobrý web.