Cor et Vasa - oficiální časopis ČKS  
American College of Cardiology  Evropská kardiologická společnost
European Board for Accreditation in Cardiology  Nadační fond pro Vaše srdce
Česká společnost pro hypertenzi
Česká společnost pro aterosklerózu
Česká internistická společnost
Vítejte v české verzi programu HeartScore!
Web e-interna.cz

Kardiologie – onemocnění

High Blood Pressure: An Informative Guide
Tento site obsahuje nejčastěji kladené otázky z oblasti hypertenze, nebo vyššího krevního tlaku. Je zde adresář linků na prestižní zdroje okolo hypertenze ( výzkum, články, rešerše) Je pro nejširší veřejnost i pro kliniky.

Kawasaki Families'' Network
Kawasakiho onemocnění v rodině, co to je, co přináší a co znamená pro další život. Nepříliš časté onemocnění u dětí do 5let života, ale s výraznou kardiologickou patologií – srdeční arytmie, koronární aneurysma a spousta dalších. Skoro 2 % pacientů umírají na kardiologické komplikace. Zde Internet může pomoci a poskytnout informace jak pro laika tak pro specialistu.

Hypertension Network
Tento web přináší informace pro pacienty s nově diagnostikovanou hypertenzí. Obsahuje souhrny nejvýznamnějších prací. Obsahue oblast FAQ, diskusní skupiny. Obnovovaný každé dva týdny.

Galaxy: Cardiovascular Diseases
Databáze srdečních onemocnění, obraz kardiologického Internetu. Linky na rozličné zdroje, zahrnující university, zařízení, AHA, a novinky z vývoje. Web obsahuje více jak 40 rozličných kardiologických diagnos, postihující diagnostiku, medikace, kardiochirurgická řešení, transplantace i arfeficiální pacing. Většina je určena pro specialisty, najde se i oblast srozumitelná pro pacienty.

Cardiovascular Disease Sites
Universita v Marburgu (Německo) je autorem tohoto situ. Předvádí spektrum linků po celém světe, postihující celou kardiologii.

Cardiac Arrhythmias Research and Education Foundation
Tato organizace původem Los Angeles, California presentuje svůj předmět zájmu – srdeční arytmie. Srdeční arytmie může vést k úmrtí, to je předmětem tohoto webu. Vše dokonce vztahy mezi výskytem arytmií  a zemětřesení, genetické souvislosti, oblast velmi zajímavá. Propracovaná problematika prolongovaného QT sy.

A Guide to Cardiac Pacemakers
Tento web vám nabídne pacemaker, jaký jen chcete. Nepracuje vám srdce tak jak má? 25 různých firem nabízí své produkty. K tomu RTG snímky, fotografie, technická data a především klinické zkušenosti.

Comprehensive Cardiologic Program
Dr. Conrado Norberto Weber, Jr.  prezentuje své poznatky a souhrny s nejčastěji diskutovaných rizikových faktorů pro srdeční onemocnění: kouření, hypertenze, obesita, sedavý způsob života, diabetes, hypercholesterolémie. Jsou zde závěry World Congress of Cardiology a linky na nejrůznější místa.

All About Heart Failure
Souhrn prezentovaný MedGraphics – společnost vyrábějící Cardiorespiratory Diagnostics systems. Vše o kongestivním srdečním selhání, symptomy, diagnostika, terapie. Články, statistiky, vysvětlení, co chtít víc?

Boston University Community Outreach Health Information Service
Tento všeobecně vzdělavací server Bostonské university obsahuje informace  na nejrůznější témata.   Hemato i kardio sekce je podrobně propracovaná, zahrnuje vše od rizikových faktorů až po následky a komplikace. Informace pro kliniky i pacienty.

Heart to Heart Volunteers
Nadace Don and Bonnie Campbell z Californie prezentuje svou snahu: informovat jak předcházet, jak poznat, jak léčit a jak se chovat u kardiologického onemocnění. Sekce zeptejte se lékaře, jděte na rehabilitaci, které léky a na co – vše on-line.

The American Society of Hypertension
The American Society of Hypertension je organizace šířící informace o hypetenzi a srdečních onemocněních. Tato domovská strana je bohatá na články, linky, vysvětlení i diskuse. Je možné členství pro další pravidelnou informovanost.

Congenital Heart Disease Resource Page
California State University  je autorem tohoto webu, slouží jako zdroj informací pro rodiče a děti s vrozenou srdeční vadou. Zahrnuje knihy, články, rešerše, zdroje na Internetu. Diskusní skupiny. Velmi dobrý site.

Multimedia Medical Reference Library
Tento zdroj slouží jako vzdělávací slovník medecinských pojmů a problémů. Hledání dle klíčových slov a celé řady linků. Obsahuje celou řadu multimediálních prezentací, zvuky, obrázky, videa. Vše jen o jednom - kardiologie. Jsou zde linky na nemocnice, zařízení, university i časopisy.

National Institutes of Health
Pokud chcete nejčerstvější informace National Heart Lung and Blood Institute o srdečních onemocněních použijte tento vyhledávací web. Orientace jednoduchá, odbroná i technická úroveň excelentní. Informace především pro specialisty.

Texas Heart Institute
Texas Heart Institute je neprofitní organizace z Hustonu. Site obsahuje informační službu o kardiovaskulárních onemocněních. Specialitou – prolaps mitrální chlopně, aneurzsmata a problémy žen se srdečními potížemi. Linky na podobně orientovaná místa na Internetu.

World Health Organization
Sekce kardiovaskulární onemocnění tohoto universálního webu vás jak informuje tak překvapí úplností problematiky. Vše jak v angličtině, francoužštině i španělštině. Site obsahuje rozsáhlou zásobu článků a citací.

CHASER (Congenital Heart Anomalies Support, Education and Research)
CHASER – co to je, kde, jak proč. Věda, výzkum, praxe. Rodiny, děti, lékaři – ti všichni najdou informace na tomto webu. Obsahuje CHASER News – aktuální i předchozí čísla. Velmi dobrý web.